“Alkolsüz Sufi Şarabı”

 

AŞKA GİDEN YOL


Aşk; özgürlüğe doğru giden bir yoldur. Özgürlük; istediğini, istediğin şekilde, istediğin anda yapmak değildir. Özgürlük özün rahatlaması, genişlemesi ve kuvvetlenmesidir. “Aşka Giden Yol” dört aşamadan oluşur. Bu yolda adım adım ilerleyerek gitmek istediğimiz yere ulaşabiliriz. Ancak gerçek özgürlüğe kavuşunca huzura erişebiliriz.

Bu yola başlamak için cesaretli olmamız, bağımlılıklarımızdan kurtulmamız ve yanlış bildiğimiz doğrularımızdan vazgeçmeye açık olmamız gerekir. Çünkü kişi ancak inandığını yaşarsa gerçeğe ulaşıp, özgürleşebilir.

Aşk bir şarap gibi. Alkolsüz bir şarap. Hayyam şiirlerinde, bengisuu (tazeliğini kaybetmeyen, içince sarhoş eden suu) ile kendinden geçip esrileşmesini ve coşkusunu anlatır. Aslında bize 2. Âlemden bahseder. Bizim isteğimiz ise, bu esriliği yaşamaktır. Ancak içerek yaşayabiliriz.

“Aşka Giden Yol” dersinde, bu konular üzerinde durarak derinlemesine öğretilecek ve uygulamaları yapılacaktır.

 

* Eğitimlerimizi Zoom (Online) olarak takip edebilirsiniz.

* 8 Aylık Bilmen'in Ötesi Eğitimlerine ve İnziva kampına katılım sağlayarak, yazılı sınavda başarı elde eden öğrencilerimiz "Bilmen Akademi" sertifikası almaya hak kazanır.

* Bilmen Akademi Üyelerimize özel %10-20'e varan indirimlerimiz bulunmaktadır. Üye indiriminizi öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bilmen Akademi Üyeliği hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Uzm. Dr. Mehmet Kasım hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.