BİLMENİN ÖTESİNDEKİ AŞK


Bilmenin ötesi Allah’a uzanır. Bu evreye geçmeden, öğrendiklerimizi değerlendiremez, bilgi açlığımızı gideremeyiz. Daima yeni bilgiler edinmeyi arzular fakat öğrendiklerimizi uygulamaya geçiremediğimiz de hayatımıza etkisini fark edemeyiz. Yeni bilgilere ulaşmak istemek uyanmanın bir belirtisidir ama uyanma için yeterli değildir. Bunun üç aşaması vardır.

  • İlk aşama ‘geyik’ aşamasıdır. Geyikler hava gürleyince koşuşturmaya başlarlar, susuzdurlar, su arıyorlardır…
  • İkinci aşama ‘yılan’ aşamasıdır. Yılan acıkınca yuvasından çıkar, yiyeceğini bulunca onu yutar; sindirmek için de yuvasına döner. Sindirinceye kadar yuvasından çıkmaz.
  • Üçüncüsü ise ‘aslan’ aşamasıdır. Bu aşamada bilgi arayan artık ormanın kralı gibi olmuştur. Önce avını gözüne kestirir, sonra onu yakalar.

Bilmenin ötesindeki aşka ulaşan kişi ormanın kralı gibi içine doğan bilginin peşine düşer, artık dersten derse koşturmaz veya tek bir bilginin içine dalıp orda kaybolmaz.

“Bilmenin Ötesindeki Aşk” dersimizde, bilmenin ötesine geçmenin adımlarını tek tek inceleyerek, hem öğretilecek hem de uygulama çalışmaları yapılacaktır. Tüm öğrendiklerimizi sindirmek, bilme halinden geçip uygulama haline geçmeye çalışacağız. Bilmek, birleşmek ve bütünleşmek konularına bakıp bilincin ötesindeki Aşka ulaşacağız.

Eğitimlerimiz ve uygulama çalışmalarımız Zoom'dan verilmektedir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.