Sizlerden Gelenler

Ana Sayfa HakkımızdaSizlerden Gelenler

A. A., Ankara

Sevgili Mehmet hocam, canım Müge ablam; Allah’ın izniyle ve sizin de yardımlarınızla iyileşiyorum. Bu iyileşmenin de sadece bedenimin iyileşmesinden daha öte ve çok daha derin bir şey olduğunu da anlamaya başlıyorum. Ne büyük bir lütuf!. Ben size teşekkür etmek istiyorum; lâkin yeterli olmadığının da bilincindeyim. Her daraldığımda size sarıldım, size rahatsızlık verdim, değerli vaktinizi aldım. Siz gene de rahatsız ettin demediniz, benden yüz çevirmediniz ve hep ümitli oldunuz. Allah biliyor ya tehlikedeydim! Ben size sarılmasaydım, neye kime sarılırdım?…

Mehmet hocam; eğer siz “savaş” demeseydiniz, bunu yapabileceğimi dâhi unutmuştum. Hatırlattığınız için minnettarım… 

Sizi çok seviyorum … Ben de ikinizin de çok hakkı var. N’olur helâl edin. Ödemek mümkün değil. Ben emeklerinizi boşa çıkarmamak için çabalıyorum. Karar verdim artık hep umutlu olmaya, olumlu bakmaya, yılmadan karanlık güçlerle savaşıp doğruya, iyiye ve güzele yönelmeye ve hayattaki her zorluğu da arkasında gizli olan hediyesinden emin olarak sabır ve umutla karşılamaya.   

E. M., Ankara

Merhaba güzel insanlar. Ne mutlu bana ki kesişti yollarımız. Artık daha bir umutla bakıyorum yarınlara. Kaybettiğimi sandığım ya da artık farkına varamadığım nice değerleri yeniden hatırlamama neden oldunuz. Umarım daha çok kişi sizleri tanıma fırsatına erişir. Gönlümdeki yeriniz apayrı. Her şey için çok teşekkür ederim.

E. Z., İstanbul  

Mehmet Hocam merhaba; öncelikle sizi tanıdığım için şükürler olsun. İlk defa merkezinize geldim ve bu güzel eğitimi alabildim. Bunun için önce Yaradan’a sonra size teşekkür ederim. Eğitime gelince huzur, sükûnet, dinginlik ve zarafet harikaydı. Yalnız cehaletime verin lütfen bazı kelimeleri ilk defa duydum ve okudum. Bunların anlamlarını öğrenmek isterim. Başka eğitimlerde görüşmek ve feyz alabilme dileği ile görüşmek üzere hoşça kalın.

I. F., İstanbul 

Her gün, arınma sonrası, uzun ve güzel bir tatilden gelmiş gibi hissediyordum, beni görenler de ‘Sen çok iyi görünüyorsun ne yaptın?’ diyorlardı; yani  ‘estetik mi?’ diye soramıyorlardı. Kuşlar ne hisseder bilmem ama salıncakta sallanmayı çok severdim çocukluğumda. İşte öyle bir şey!

M. P., İstanbul

Psikolojik olarak çok sıkıntılı bir dönem geçiriyordum ve baş dönmesi şikayetim vardı. Bir hafta boyunca  baş dönmem hiç durmayınca Nöroloji ve Kulak Burun Boğaz bölümlerine göründüm. Fiziksel hiç bir şey bulunamadı ve depresyon teşhisi konuldu. Bu sırada 2 hafta geçmişti ve hâlâ sıkıntım sürüyordu. Nöroloji doktoru antidepresan verdi ve 6 ay kullanmamı söyledi.

İlacı kullanmayı istemedim, çünkü sorunlarımın bu şekilde çözülmeyeceğini düşünüyordum. Dr. Mehmet Kasım’la görüştüm.  Nabız muayenesi  ve konuşmadan sonra, bana 4 farklı nefes öğretti ve nefeslerin amaçlarını, neden bu nefesleri seçtiğini  anlattı. Ben de nefeslerin gücüne inandım ve her bir dört nefesin amaçlarını Yükünç eğitmeni sayesinde anlayabildim. Bu yüzden her sabah uygulamaya başladım. Sabahları kahvaltı yapmadan önce sadece yarım saatimi alıyor ve nefesleri yaptıktan sonra içimdeki sıkıntı hafifliyor, gün daha iyi geçiyor. 4. gün baş dönmem geçti; psikolojik durumum daha iyi hale geldi. Etkisini beklediğimden de çabuk gösterdiği için şükran duyuyorum. Her gün nefes çalışmalarımı sürdürüyorum ve her geçen gün daha iyi hissediyorum.

E. D., Muğla 

Bir sabah, çekmekte olduğum ağrılara artık dayanamayacağımı, ağrı kesici almadan yaşantımı devam ettiremeyeceğimi, başkalarına muhtaç olduğumu ve gittikçe de daha fazla muhtaç olacağımı iyice anladım ve Yükünç tedavileri için İstanbul’a geldim. Durumum hiç de iç açıcı değildi. Yere eğilemiyor, yatakta sağa sola dönemiyor, ayağa kalktığımda bir zaman hareket edemiyordum; ne ayakta ne yatakta, ne de otururken rahat değildim. 50 m dahi yürüyemiyordum. Sırtım, kollarım, bileklerim, her tarafım ağrıyor ve sancı çekiyordum. Her gece ayaklarımın altı ve ellerim alev alev yanıyor, kaşınıyor, kaşındıkça uyuyamıyor, gecede 3-4 kere banyoda soğuksularla yıkıyordum; ancak bu sefer de üşütüyor idrar yollarım rahatsızlanıyordu; ayaklarıma kramp giriyor, ellerim, ayaklarım şişiyordu. Gittiğim doktorlar, belim için ameliyat olmamı önerdiler ve %50 şans verdiler. Diğer rahatsızlıklarım için de bir sürü ilaç verdiler.

Yıllardır astım tedavisi görmekte idim. Gelirken, koca bir torba ilaç ile gelmiştim, günde 10-12 tane ilaç alıyordum. Arınma öncesi programlar sayesinde şu anda sadece tansiyon, guatr ve kalp ilacımı alıyorum. Astım, kolesterol, alerji ve ağrı ilaçlarımı ise artık almıyorum.

Bugün arınma öncesi terapinin 26. günü. 8kg kaybettim ve ağrılarım oldukça azaldı. Artık tek başıma, kısa mesafe de olsa sokağa yalnız çıkabiliyorum. Her geçen gün biraz daha mutlu oluyorum. Bir hafta evvel de, getirmiş olduğum 1 torba ilacı, devam etmem istenilen ilaçlar hariç, evime geri gönderdim. Her geçen gün daha iyi olacağıma, artık inanıyorum.