“Biz ki her dem yeniden doğarız, bizden kim usanası.” 
Yunus Emre

 

Kadim Bilgelikte 

NEFES, YÜKÜNÇ ve MEDİTASYON


Daha sağlıklı bir yaşam için doğru Nefes almayı denediniz mi?

Nefes, her solukta yeni bir hayat verir; her nefes verişte ise bizi saflaştırır. Nefes, Yaradan ile aramızdaki köprüdür. Özümüzü, yaratılan kısmımıza bağlar. Bilinçli alınan her nefes, kişiyi Yaradan’a doğru götürür. Nefes almanın ardından nefesini doğru tutabilen kişi, kalbin içindeki okyanusa dalar. Meditasyon ile yeniden doğup, nefesini verirken kişinin yaşam amacı önüne açılmaya başlar. Yükünç; toprak elementinin merkeze, su elementinin aşağıya, ateş elementinin yukarıya, hava siminin her bir yöne doğru olan hareketleri esas alınarak yapılır.

"Nefes, Yükünç ve Meditasyon" programının amacı; kişinin manevi anlamda yeniden doğmasını sağlamaktır.  Nefes, Yükünç ve meditasyon uygulamasıyla ‘Yıl’ (Kundalini) gücünü ortaya çıkartarak kişiye kendisinin bir yıldız gibi olduğunu hatırlatıyoruz. Nefes, Yükünç ve Meditasyon eğitiminde; element nefesleri, altı kadim nefes ve Yükünç çalışmaları öğretilip uygulama yapılacaktır. Bu uygulamaları haftalık yapabilen kişi, ağır ağır hedeflerine de ulaşır.

 

Kadim Bilgelikte  

YARADILIŞ ve İNSAN


Kadim atalarımız binlerce sene önce insanı, içinde yolcusu, rehberi, sürücüsü, iki atı gibi sekiz parçası olan at arabasına benzetmişler. Bu benzetmede arabanın iskeleti insanın fizik bedeni, atlarda süzüg bedenidir. Fizik beden de bir taraftan en azından 50.000 sene içinde bu dünyada insanın kullanımına hazırlanır iken, süzüg bedeni de süzüg (paralel) dünyalarda insana hazır edilmiştir. Arabada ki yolcu da kılavuzu da sürücüsü de insanın kendisidir.

“Yaradılış ve İnsan” programımızda; yaratılış ile birlikte yaratılışın fizik ve süzüg (fizik öncesi) katmanlarından bahsedip; insanın aslının ne fizik beden ne enerji bedeni ne de zihin olduğunu anlatıp, kişinin aslı olan özünden söz edeceğiz.

 

İNSAN RUHU ve DİĞER VARLIKLAR


İnsan ruhu tüm yaradılışı kapsar, aynı zamanda da o tüm yaradılışın efendisidir. Bu görevi yapabilmesi için bilincini en yüksek seviyeye çıkartması gerekir. Bilincin 33 aşaması vardır ve her birine tek tek ulaşabiliriz. Bilincimizi Yaradan’ın Kutsal bilincine bağlayabilmek için öncelikle buna hazır ve öğrenmeye açık olmamız gerekir.

“İnsan Ruhu ve Diğer Varlıklar” programında; ruhun dört parçasını öğreneceğimiz gibi insanın esas yapısını, bilinç düzeylerini yaşamın dört katmanıyla birlikte kavrayacağız. Diğer varlıkların ne olduğunu ve ne olmadıklarını öğrenip, nasıl korunmamız gerekir, nasıl yardım alabiliriz gibi sorulara da cevap vermeye çalışacağız.

 

ODAKLAR (ÇAKRA-LATÂYİF) ve KANALLAR  


Nefes, Yaradan ile aramızda bir köprüdür. Nefesin tek bir odağı vardır. Nefesimizi tuttuğumuz an odağına ulaşırız. Burası Tanrı ile karşı karşıya geldiğimiz yerdir. Kısacık bir an bile olsa, bedenin etkisinden kurtulup ölümsüzleşebiliriz.

İnsanın ruhsal bedeni yedi âlemde, katman katman uzanır. Bu yedi katmanın her bir merkezine odak denir. On dört kanal ve yedi odak vardır.  Bu odak ve kanalları nefesle arındırabilir, düşünç ile düzeltebilir, dalınç ile de besleyebiliriz. Ayrıca bunlara odaklanarak, düşünç veya dalınç içinde bakarak, onları canlandırabiliriz. Bir taraftan gönlümüzü boşaltır kalbimizi genişletir, diğer taraftan da bu kanal ve odakları temizleriz.

“Odaklar ve Kanallar” sohbetimizde; nefesin odağını ve kanallarını öğrenip, uygulama çalışmaları yapacağız.

 

 

* Programlarımızı Zoom üzerinden online olarak takip edebilirsiniz.

* 8 Aylık Bilmen'in Ötesi Sohbetlerine ve İnziva kampına katılım sağlayarak, yazılı sınavda başarı elde eden üyelerimiz "Bilmen Akademi" sertifikası almaya hak kazanır.

* Bilmen Akademi Üyelerimize özel %10-20'e varan indirimlerimiz bulunmaktadır. Üye indiriminizi öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bilmen Akademi Üyeliği hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Uzm. Dr. Mehmet Kasım hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.