BİLMENİN ÖTESİNDEKİ AŞK


Bilmenin ötesi Allah’a uzanır. Bu evreye geçmeden, öğrendiklerimizi değerlendiremez, bilgi açlığımızı gideremeyiz. Daima yeni bilgiler edinmeyi arzular fakat öğrendiklerimizi uygulamaya geçiremediğimiz de hayatımıza etkisini fark edemeyiz. Yeni bilgilere ulaşmak istemek uyanmanın bir belirtisidir ama uyanma için yeterli değildir. Bunun üç aşaması vardır.

  • İlk aşama ‘geyik’ aşamasıdır. Geyikler hava gürleyince koşuşturmaya başlarlar, susuzdurlar, su arıyorlardır…
  • İkinci aşama ‘yılan’ aşamasıdır. Yılan acıkınca yuvasından çıkar, yiyeceğini bulunca onu yutar; sindirmek için de yuvasına döner. Sindirinceye kadar yuvasından çıkmaz.
  • Üçüncüsü ise ‘aslan’ aşamasıdır. Bu aşamada bilgi arayan artık ormanın kralı gibi olmuştur. Önce avını gözüne kestirir, sonra onu yakalar.

Bilmenin ötesindeki aşka ulaşan kişi ormanın kralı gibi içine doğan bilginin peşine düşer, artık dersten derse koşturmaz veya tek bir bilginin içine dalıp orda kaybolmaz.

“Bilmenin Ötesindeki Aşk” dersimizde, bilmenin ötesine geçmenin adımlarını tek tek inceleyerek, hem öğretilecek hem de uygulama çalışmaları yapılacaktır. Tüm öğrendiklerimizi sindirmek, bilme halinden geçip uygulama haline geçmeye çalışacağız. Bilmek, birleşmek ve bütünleşmek konularına bakıp bilincin ötesindeki Aşka ulaşacağız.

 

 

“İnsan; ete ve kemiğe bürünmüş sevgi tomurcuğudur.”

AŞKIN BAŞI ve SONU


Aşk, kutsal sevgidir. Kendi başına bir kap gibidir, her şeyi içinde tutar. Sevmek, sevilmek, sevgi, gizem hepsi bir aradadır. Bu seviyeye ulaşabilmek için bilinci en yüksek dereceye çıkartmak, bağımlı olduğumuz her şeyden vazgeçmek gerekir. Ancak sevgiliyle beraberken gerçek aşkı yaşayabiliriz. Gerçek Sevgili yalnızca onunla olmamızı ister. Ancak onunlayken kendi özümüze yaklaşır, Bir’e ulaşabiliriz.

Aşkın başı da sonu da insanın kendi içindedir. Burası ışık okyanusudur, gerçek aşktır; ucu bucağı yoktur. İki sonsuzluk içinde ne baş vardır ne de son. Bir ucu sonsuzluğa doğru küçülürken; diğer ucu da sonsuzluğa doğru genişler. Bu iki sonsuzun arasını ise gerçek aşk doldurur.

“Aşkın Başı ve Sonu” eğitiminde, insanın dört katmanına yakından bakıp aşkın şarabının tadına bakmaya çalışacağız.

 

* Eğitimlerimizi Zoom (Online) olarak takip edebilirsiniz.

* 8 Aylık Bilmen'in Ötesi Eğitimlerine ve İnziva kampına katılım sağlayarak, yazılı sınavda başarı elde eden öğrencilerimiz "Bilmen Akademi" sertifikası almaya hak kazanır.

* Bilmen Akademi Üyelerimize özel %10-20'e varan indirimlerimiz bulunmaktadır. Üye indiriminizi öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bilmen Akademi Üyeliği hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Uzm. Dr. Mehmet Kasım hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.