Hava: İletişim sağlar, kutsal yaşama bağlar.                               Ateş: Dönüştürür, arzular yakılır / yapılır.

                                                            Su: Arındırır, birleştirir, hareketlendirir.                                       Toprak: Karşılıksız verdirir, alçak gönüllü eder.

 

İÇSEL YAŞAM (İNZİVA)

“Seven sevilene şöyle dedi: Gel kendini ben kıl. Eğer ben kendimi sen kılarsam, o zaman seven gereksinim içinde olur; eğer sen, ben olacak olursan bu duruma seven olmakla ulaşırsın. Böylece her şey seven olur. Gereksinmek kalkar, gerçek zenginlik gelir. Çözümsüzlük kalkar, her şey çözüm olur.”

Ahmet Gazzᾶli

 

Yaradan, Seven’dir, Sevilen’dir, Sevgi’dir. İçsel yaşama girmesini öğrenebilen kişi seven ve sevilenle bütünleşir.

“İçsel Yaşam” sohbetimiz; kişinin kendi içsel dünyasında yol alabilmenin ögelerini anlatır. İçimiz yaşamla dopdoluyken, yaşamın gerçekliğine tam olarak uyanmadıkça bu engin iç boyutların farkına varmak mümkün değildir. Kişi kendi derinliğini keşfettikçe, sahip olduğu akıldan ötürü sınırsız bir halin kendine bağışlandığını görür. Haller, makamlar ve marifetlerde ''Kendisine yaratandan geleni'' kabul eder.

 

* Programlarımızı Zoom üzerinden online olarak takip edebilirsiniz.

* 8 Aylık Bilmen'in Ötesi Sohbetlerine ve İnziva kampına katılım sağlayarak, yazılı sınavda başarı elde eden üyelerimiz "Bilmen Akademi" sertifikası almaya hak kazanır.

* Bilmen Akademi Üyelerimize özel %10-20'e varan indirimlerimiz bulunmaktadır. Üye indiriminizi öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bilmen Akademi Üyeliği hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Uzm. Dr. Mehmet Kasım hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.