Üyelik ve Program Bilgileri

Ana Sayfa Üyelik ve Program Bilgileri

 

BİLMEN AKADEMİ KURUCULARI

Uzm. Dr. Mehmet Kasım & Dr. Ecz. Müge Kasım

 

  BİLMEN AKADEMİ

 

Bilmen Akademi’nin esas amacı 30 bin yıllık Bratürklerin kadim bilgeliğinin ışığında insanın kişisel özünü ÖZGÜRLEŞMESİNE yardımcı olmaktır. Kişisel özün özgürleşmesi onun GÜRLEŞMESİ ve ÜREMESİYLE ilgilidir. İnsan yaşantısı içinde kazanılmış benliği (nefsi) ve dış kişiliği ile kendi özünü esir alır. Birçok kişi bu esirliği fark etmeden sıkıntı içinde, yalnızlık içinde bir ömür geçirir. Özünü gürleştirmek ve aynı zamanda üremesini gerçekten isterse bu çok kolaydır. Çoğu zaman kişi istiyorum der ama altında korkuları yatar, bencilliği onu bırakmaz, dünyanın çekiciliği ona güzel görünür. Bu şekilde kendisi kendisini aldatır. Bilmen Akademi çok ciddi, bir o kadar da nazik bir programla kişiyi yoğurur. Kişinin özgürleşebilmesi için önce yaşam içindeki esas amacını bilmeli ve onu gerçekleştirme çabası göstermelidir. Ancak bu sayede kişi yaşam amacını gerçekleştirebilir. Bilmen Akademi kişinin elinden tutarak, ona yaşam amacını bulmasına ve gerçekleşmesine yardımcı olur.

Bilmen Akademinin amaçlarından bir diğeri ise, Çağdaş tıp ile Doğu´nun binlerce yıllık sağaltım bilgeliğiyle birleştirmektir. Bilmen Akademi, fizik bedende yaşarken beden, benlik, zihin ve bilinci uyumlu hale getirecek bilgileri sunmak ve uygulamaktadır. Sağlımızı korumak, düzeltmek ve yeniden canlandırıp gençleştirmek bedenimizdeki süzüg gücün (enerji ve dahası) dengesiz olanlarının boşaltılması ve yenisinin yüklenmesi ile olabilir. Bilmen Akademi ayrıca, süzüg gücün dengelenmesine dair kadim bilgelik alanında programlar sunmakta ve çalışmalar gerçekleştirmektedir. Kişinin kişilerin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmelerini sağlayacak kadim beslenme ve sağlıklı yaşam danışmanlığı verilmekte, ruh - beden - zihin sağlığını öğreten programlar düzenlenmektedir.

 

Bilmen Akademi Üyeliği Nedir?

Bilmen Akademi Üyeliğimiz size;

  • Bilmen Akademi’nin amacı doğrultusunda verilen toplantı ve çalıştaylarımıza Zoom (Online) ile katılım hakkı verir. 
  • Bilmen Akademi üyeliği ile programlara katılım şartı olarak, "Bilmenin Ötesi" programına daha önce katılmış veya eş zamanlı katılım sağlıyor olmalısınız.
  • Bilmen ve Yükünç Yayınlarınından %10 indirim alma hakkı verir.
  • Pandemi ile birlikte dünyanın her yerinden her yaştan ve her meslek grubundan üyelerimiz bulunmaktadır. Programlarımız Zoom (Online) üzerinden yapıldığı için yalnızca internetinizin olması yeterlidir. (Zoom (Online) kullanmamış üyelerimize her zaman destek olmaktayız.)    

Bilmen Akademi Yıldız Üyeliği Nedir?

Bilmen Akademi Yıldız Üyeliğimiz size; 

  •  Hafta içi çalıştaylarına ve Dalınç Atölye çalışmasına bir yıl boyunca ekstra ücret ödemeden katılabilme hakkı sunar.

Neden Bilmen Akademi Üyelisi Olmalıyım?

Bilmen Akademi kadim bilgeliğin ışığında kişinin, kişisel özünü ÖZGÜRLEŞMESİNE yardımcı olmaktır. İnsan yaşantısı içinde kazanılmış benliği (nefsi) ve dış kişiliği ile kendi özünü esir alır. Birçok kişi bu esirliği fark etmeden sıkıntı içinde, yalnızlık içinde bir ömür geçirir. Özünü gürleştirmek ve aynı zamanda üremesini gerçekten isterse bu çok kolaydır. Çoğu zaman kişi istiyorum der ama altında korkuları yatar, bencilliği onu bırakmaz, dünyanın çekiciliği ona güzel görünür. Bu şekilde kendisi kendisini aldatır. Bilmen Akademi çok ciddi, bir o kadar da nazik bir eğitimle kişiyi yoğurur. Kişinin özgürleşebilmesi için önce yaşam içindeki esas amacını bilmeli ve onu gerçekleştirme çabası göstermelidir. Ancak bu sayede kişi yaşam amacını gerçekleştirebilir. Bilmen Akademi kişinin elinden tutarak ona yaşam amacını bulmasına ve gerçekleşmesine yardımcı olur. 

Kişi ilk basamakta, Bilmen Akademi Üyesi olup, öncelikle bizi daha yakından tanıyabilir, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri düzenlediğimiz Zoom (online) toplantılara katılım sağlayabilir. Kişi ikinci basamakta ise, ilerlemek isteyen öğrencilerimiz hocalarımızın rehberliğinde Bilmenin Ötesi Eğitimlerine, Atölyelerine, Qaradalınç, Şambabi ve Kerek Dalınç uygulama çalışmalarına katılım sağlayarak kendini bilme yolculuğunda ilerleyebilir. Her eğitim programı süresince bir programı tamamlamadan diğerine geçiş yapılamamaktadır ve programlara katılım şartı olarak öncelikle "Bilmenin Ötesi" programını önceden veya eş zamanlı takip ediyor olmalısınız. Bu eğitimleri alarak yalnızca kendi yaşam amacını gerçekleştirmenin yanı sıra, kendinize faydasını gördükten sonrasında meslek olarak da yapabilirsiniz. Dilerseniz kendi kuracağınız bir iş alanında ve/veya bizimle Bilmen Akademi ile çalışabilirsiniz. Bilmen Akademi olarak kişi istediği müddetçe ömür boyu öğrencilerimizi desteklemekteyiz. İlk adımı atıp bizimle tanışmaya ne dersiniz?

Nasıl Bilmen Akademi Üyelisi Olabilirim?

Toplantı ve eğitimlerimize katılım sağlamak, eğitim ve kitap indirimlerimizden faydalanabilmek için Bilmen Akademi’ye yıllık üye olmanız ve üyelik formunu doldurmanız yeterlidir. Bilmen Akademi’nin 1 yıllık üyelik aidatı 650,00 TL'dir. 1 yıllık Yıldız Üyelik Aidatı ise 1000 TL'dir. Eğer daha önce normal üyelik kaydınız varsa aradaki fiyat farkını ödeyerek yıldız üye olabilir ve tüm programlardan faydalanabilirsiniz. Akademi üyeleri bu 1 yıllık süreçte üyelik seviyelerine göre farklı haklar kazanmaktadır. Üyelik derecelerinde bu hakları görebilirsiniz.

 

  Üyelik Dereceleri ©

 

 

Yıllık Takvim ©

 


©Bilmen.com.tr / https://bilmen.com.tr/2022-23-akademi-takvim378.html

 
 

Bratürk Tarih Çalıştayı ©

 

 

Bratürkler (Proto-Türkler, Ön-Türkler): Türk sözünün henüz kullanılmadığı devirlerde yaşayan kadim Ata-Türklere (Sümerler, Hititler, Etrüskler, Uygurlar gibi) verilen genel isim. Latince’deki Proto-Türkler, Pre-Türkler terimi ile eşanlamlıdır. Bra-Mısır hiyeroglifleri, Çin’deki Uygur yazıları, Fransa, Almanya, İskandinavya, İtalya; Doğu Avrupa, Sibirya, Orta Asya ve Türkiye’de bulunan sın-taşlar ve yazılar da ortak dil Bratürkçe’dir. Kâzım Mirşan Bey onlara ‘Proto-Türkler’der. Onlar kendilerine Türk demeden önce Og-uz, Ot-oz, Ög-ül, Ub-ök, Ot-og vb. dediler; devamlılığı sağlamak için biz de onlara Bratürkler demeyi seçtik. Tüm bu adlar dönüştürücü ve enerjik açıdan geliştiricidir. Türk adı ‘Tur’ kökünden gelir. Latince, Yunanca, İngilizce, Almanca, Arapça, Sanskritçe, Farsça ve Amerikan yerlilerinin dillerinde mevcuttur. Bu kültür, Büyük Tufan’dan sonra başlamış ve Nuh Peygamber (a.s.)’ın soyundan gelmişlerdir. Biz bu çalıştayda Bratürk tarihini inceleyeceğiz. Tüm üyelerimize açıktır.

 

 

Bra-Türkçe Çalıştay ve Sohbeti ©

 

 

Bra-Türkçe: Türklerin kendilerine henüz Türk demeden önce kullandıkları dile verdiğimiz ad. “Bra” sözcüğü de Bra-Türkçe bir ektir. Sözlerin önüne yazılıp, yazıldığı sözün bir önceki durumunu tanımlamak için kullanılır. Latincedeki “pre” ve Sanskritçe’ deki “bra” sözcükleriyle aynı anlamdadır. Bra-Türkçe’ den Öz-Türkçe ortaya çıktığı gibi, daha sonra Sanskritçe, Latince, Arapça, Japonca, İngilizce gibi diller de ortaya çıkmıştır. Bu ana dile Bra-Türkçe dememizin nedeni ana dilin öz yapısının Öz-Türkçe’ de devam etmesindendir. Bu konu üzerinde çalışmalar yapılarak; sözlük çalışması yapılması planlanmaktadır. Çalıştaya katılım sağlayan üyelerimize açıktır.

 
 

 

Beş Mudur ve Sözün Ötesi ©

 

 

 
Ne dün, ne Bugün, ne de Yarın doğmamış iken; İlk ve Son, İç ve Dış birlikteyken; Alt ve Üst, Dar ve Geniş bir bütünken; sesler, şekiller, biçimler ve isimler yok iken;  O bilinmez iken; Yoklukta Var iken; Anlamlar birbirine ilikli iken; Önde ve Arkada sessizlik vardı...
 
 
 

 

Mesnevi Çalıştay ve Sohbeti ©

 

 

Sevgili Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî’nin çok değerli eseri Mesnevî; her gönülde yankı uyandırarak düşünebilme kabiliyetine sahip akılları, tefekkürün zirvelerinde dolaştırarak hakikate götüren bir yol haritasıdır.

Kıymetli Hayat Nur Artıran hocamızın “Aşk Bir Davaya Benzer eseriyle başladığımız bu uzun yolculukta, çok değerli hocalarımız; “Mesnevi Tercümesi- Şefik Can”, “Mesnevi Tercümesi ve Şerhi- Abdülbaki Gölpınarlı” , Şerhli Mesnevî-i Şerif- Kenan Rıfâî” ve “Mesnevi Mevlana - Tam Metin- Prof. Dr. Adnan Karaismailoğlu  kaynakları esas alınarak devam edilmektedir. Hep birlikte çalışıp öğreneceğimiz bir çalıştaydır. Mesnevi Çalıştaylarında, öncelikli olarak üyelerimizin katkı sağlamasını amaçlamaktayız. Bu nedenle, gönüllü sorumluluk alan üyelerimiz 15 gruba ayrılmış; her bir grubun beş haftada bir 20 dakikalık sunum hazırlaması planlanmıştır.

Mesnevi Çalıştayına katılım sağlamak ve Çalıştay hakkında fikir sahibi olmak isteyen tanıdıklarınızı bir ders için misafir kabul etmekteyiz.

Mesnevi Çalıştayına katılım sağlayan ve ücretli katılan üyelerimize açıktır.

 

 

Kadim Bilgelikte Ata Çalıştayı ©

 

 

Atalarımız, süzük sahada bizim öğretmenlerimizdir. Biz bu dünyaya gelmeden önce bu dünyada yaşamış ve göçmüşlerdir. Biz bu dünyaya gelirken Atalarımız bize fizik dünyanın nasıl bir yer olduğunu anlatır ve bizim Öz’ümüze yaklaşmamıza yardım ederler. 

Programımızda; Atalarımızın önemini hissettirmek amacındayız. Atalarımızı bulduğumuzda kadim bilgelik yolundaki ilerleyişimize katkılarından bahsedeceğiz. Aynı zamanda günlük hayattaki yaşayışımızda oluşan farkındalıklarımız da sohbetimizin konusu olacak.

 

 

Kutadgu Bilig - Yusuf Has Hacib ©

 

Türk-İslam edebiyatının ilk eserlerinden olan Kutadgu Bilig eserinin okuma ve sohbeti yapılmaktadır. Tüm üyelerimize açıktır. 

 

 

40 Utku Nedir? Neyi Amaçlıyoruz? ©

 

Utku, başarıya götüren eylem demektir. 40 Utku, Hz. İnayet Han'ın Demir, Bakır, Gümüş ve Altın bölümlerinden oluşan 40 sözüdür. Her utku, kişinin öz-benliğinin ve öz-kişiliğinin ortaya çıkmasına yardım eder.

Süzüg (manevi) ve fizik yaşam içindeki yanılgılarımız nedeniyle uzaklaştığımız gerçek yaşamı, bu dünyada yaşarken canlandırmayı istemeliyiz. Yaşantımızda başarılı ve mutlu olabilmemiz ancak gönlümüzü boşaltarak kalbimizi geri kazanabilmemizle olur.

Tüm üyelerimize açıktır.

 

 

Şube Toplantıları ©

 

İstanbul, Ankara, İzmir ve Anadolu şubelerimizin hazırladığı programlarla; “Kadim® Bilgelikte Yaratılış; Nefes, Bandı ve Utkular -1 ve Kadim® Bilgelikte Tur Bilinci ve Türklük -2” kitaplarının okuması ve açıklaması yapılmaktadır. Tüm üyelerimize açıktır.